Home / Noutati / Sportivii de la Clubul Sportiv EDI-GYM Ludus din nou pe podium !!!

Sportivii de la Clubul Sportiv EDI-GYM Ludus din nou pe podium !!!

În perioada 17-18 iulie 2010, s-a desfăşurat în Sala Sporturilor din Deva concursul de Skandenberg intitulat „TITANIUM ARM”, concurs de anvergură naţională, la care au participat numeroşi sportivi din toată ţara.

Clubul Edi-Gym Luduş a participat cu 6 sportivi, reuşind să obţină rezultate foarte bune, mai ales la categoria -75 kg juniori, unde practic luduşenii nu au avut adversari, cei doi participanţi luduseni, Sabău Mădălin şi Bologa Paul disputând finala categoriei. După o luptă spectaculoasă victoria i-a revenit sportivului Sabău Mădălin, obţinând astfel locul I, iar Bologa Paul clasandu-se pe locul II.

Cea mai mare surpriză a competiţiei a fost însă evoluţia sportivului Puiac Darius la categoria -80 kg seniori, unde s-a impus fără probleme , terminând pe locul I neînvins. De menţionat că la această categorie favorit a fost bucureşteanul Vasile Manole zis “Chinezul”, multiplu campion naţional, şi participant la vendette organizate de Sport.ro, dar luduşeanul nostru l-a învins odată în calificări şi a doua oară în finală.

Ceilalţi 3 participanţi au reuşit să obţină rezultate bune şi anume: Nicoară Gabriel locul 4 la categoria 90 kg, Kolozsvari Kovacs Edward locul 5 la categoria 100 kg, şi Tapaszto Ciprian locul 5 la categoria + 100 kg.

Articol si foto : BAGY LEVENTE